Total verb forms: 53
Imperatives and participles
Presens particip avmagnetiserande
Presens particip avmagnetiserad
Presens particip avmagnetiserat
Type jag du han/hon/den/det vi ni de
Presens avmagnetiserar avmagnetiserar avmagnetiserar avmagnetiserar avmagnetiserar avmagnetiserar
Preteritum avmagnetiserade avmagnetiserade avmagnetiserade avmagnetiserade avmagnetiserade avmagnetiserade
Futurum ska avmagnetisera ska avmagnetisera ska avmagnetisera ska avmagnetisera ska avmagnetisera ska avmagnetisera
Konditionalis I skulle avmagnetisera skulle avmagnetisera skulle avmagnetisera skulle avmagnetisera skulle avmagnetisera skulle avmagnetisera
Perfekt har avmagnetiserat har avmagnetiserat har avmagnetiserat har avmagnetiserat har avmagnetiserat har avmagnetiserat
Pluskvamperfekt hade avmagnetiserat hade avmagnetiserat hade avmagnetiserat hade avmagnetiserat hade avmagnetiserat hade avmagnetiserat
Futurum exaktum ska ha avmagnetiserat ska ha avmagnetiserat ska ha avmagnetiserat ska ha avmagnetiserat ska ha avmagnetiserat ska ha avmagnetiserat
Konditionalis II skulle ha avmagnetiserat skulle ha avmagnetiserat skulle ha avmagnetiserat skulle ha avmagnetiserat skulle ha avmagnetiserat skulle ha avmagnetiserat
Imperativ - avmagnetisera - - avmagnetisera -

Verbs similar to avmagnetisera

Conjugated verbs before and after avmagnetisera

« avmagnetisera »